Zimowe Gramy Szybko, Pomagamy Skutecznie 2018

02.02 - 04.02.2018r.

Rząśnia, woj. Łódzkie

Harmonogram Playlista na Twitchu Playlista na YouTube
Harmonogram Playlista na Twitchu Playlista na YouTube

Pierwsza zimowa edycja Gramy Szybko Pomagamy Skutecznie (stąd “Z” na początku), polskiego charytatywnego eventu speedrunningowego, zebrała 4078,19zł na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja. Tym razem już na sali z prawdziwego zdarzenia, którą użyczyła nam Gmina Rząśnia. W kwestii ostatecznie osiągniętej kwoty, wydarzenie przekroczyło ponad dwukrotnie nasze oczekiwania i postawiło wysoko poprzeczkę dla następnych odsłon. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym klipie, prezentującym moment, w którym wpadła pojedyncza donacja o wartości 1000 zł (!).

Oryginalny harmonogram eventu można znaleźć powyżej, a wszystkie zapisy wideo dostępne są na odpowiednich playlistach na Twitchu i YouTube.

Czym jest speedrunning?

To przechodzenie gier w jak najkrótszym czasie, często z użyciem błędów gry lub sztuczek nieprzewidzianych przez jej twórców. Speedrunerzy prześcigają się w uzyskiwaniu jak najlepszego czasu w ukończeniu danej gry, zazwyczaj w różnych kategoriach. Więcej dowiesz się z naszego filmu "Czym jest speedrunning? | Speedrunnerzy z ekipy GSPS wyjaśniają od podstaw".

Dziękujemy wszystkim wpłacającym, oglądającym i tym i wspierającym nas w każdej innej formie, a w szczególności społecznościom arhn.eu i Jacex Dowóz Wideo, które pomogły w promocji wydarzenia.