O nas

illustrations

GSPS (Gramy Szybko, Pomagamy Skutecznie) to organizowany dwa razy w roku maraton speedrunów streamowany w serwisie Twitch i wzorowany na takich eventach jak GDQ czy ESA. Podczas maratonów zbieramy donacje, które w całości trafiają bezpośrednio do odpowiednich fundacji.

Sierpień 2017, piątka znajomych zafascynowanych speedrunningiem, dom jednego z nich, mobilny internet, kamerki o krystalicznie czystej jakości 480p... i oczywiście 900 zł uzbierane na cele charytatywne od zera przez cały weekend speedrunningowej zabawy! Tak w skrócie można określić GSPS 2017, nasze pierwsze wydarzenie, które jest początkiem tej przygody. Od tamtego czasu wiele się zmieniło - mamy teraz więcej sprzętu wyższej jakości, więcej speedrunnerów, więcej speedrunów, więcej widzów. Co pół roku naszym celem jest dostarczyć wszystkim odbiorcom jeszcze lepsze widowisko. Jedna rzecz pozostaje jednak niezmienna - eventy GSPS to zawsze przede wszystkim zabawa w gronie znajomych i kolejne tysiące złotych zbierane na cele charytatywne.

Czym jest speedrunning?

 

To przechodzenie gier w jak najkrótszym czasie, często z użyciem błędów gry lub sztuczek nieprzewidzianych przez jej twórców. Speedrunnerzy prześcigają się w uzyskiwaniu jak najlepszego czasu w ukończeniu danej gry, zazwyczaj w różnych kategoriach.


Więcej dowiesz się z naszego filmu "Czym jest speedrunning? | Speedrunnerzy z ekipy GSPS wyjaśniają od podstaw":