Gramy Szybko, Pomagamy Skutecznie Dzieciom 2019

15.02 - 17.02.2019r.

Rząśnia, woj. Łódzkie

Harmonogram Playlista na Twitchu Playlista na YouTube
Harmonogram Playlista na Twitchu Playlista na YouTube

GSPS Dzieciom 2019 to czwarta, zimowa edycja Gramy Szybko Pomagamy Skutecznie - polskiego charytatywnego eventu speedrunningowego. Podczas kolejnej 4-dniowej odsłony wydarzenia udało się uzbierać 4605zł na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja.

Nowinką zaprezentowaną podczas GSPS Dzieciom 2019 były cele określane hasztagami. Każdy wpłacający mógł do swojej donacji dodać hasztag i w ten sposób przyczynić się do wypełnienia celu, który później był realizowany przez speedrunnerów. Donacje dalej wpływały prosto na konto fundacji, a nasz system rejestrował powiązane z nimi kwoty oraz komentarze. Nasi wspierający mieli szansę na przykład odblokować 3 dodatkowe speedruny, wybrać klasę postaci używaną w Diablo 2, czy sprawić, że grupa śmiałków zaśpiewa “September” zespołu Earth, Wind & Fire na koniec eventu!

Harmonogram eventu po raz pierwszy ukazał się w bardziej przystępnej formie w serwisie horaro.org (link powyżej), zaś zapisy wideo z eventu można znaleźć na odpowiednich playlistach na Twitchu i YouTube.

Czym jest speedrunning?

To przechodzenie gier w jak najkrótszym czasie, często z użyciem błędów gry lub sztuczek nieprzewidzianych przez jej twórców. Speedrunerzy prześcigają się w uzyskiwaniu jak najlepszego czasu w ukończeniu danej gry, zazwyczaj w różnych kategoriach. Więcej dowiesz się z naszego filmu "Czym jest speedrunning? | Speedrunnerzy z ekipy GSPS wyjaśniają od podstaw".

Z całego serca dziękujemy oglądającym, wpłacającym i wszystkim, którzy wspierali nas na inne sposoby. W szczególności dziękujemy partnerom eventu: Gminie Rząśnia, Fundacji Dziecięca Fantazja, społecznościom arhn.eu i Ja, Rock!