Gramy Szybko, Pomagamy Skutecznie 2019

15.08 - 18.08.2019r.

Stróża, gm. Rząśnia, woj. Łódzkie

Harmonogram Playlista na Twitchu Playlista na YouTube
Harmonogram Playlista na Twitchu Playlista na YouTube

GSPS 2019 to piąta edycja Gramy Szybko Pomagamy Skutecznie - polskiego charytatywnego eventu speedrunningowego. Podczas 4 dni wypełnionych speedrunami udało nam się uzbierać ponad 3500zł na rzecz Fundacji ITAKA. Wszystkie wysłane przez naszych wspierających donacje trafiły bezpośrednio na konto PayPal Fundacji.

Nasi wpłacający mogli podczas wpłat wybierać cele w licytacjach, które potem bezpośrednio wpływały na speedruny. Przykłady to wybierane przez wpłacających imię w Tony Hawk’s Pro Skater 4, czy zakończenie Wiedźmina 3 (obydwie opcje uzbierały w sumie ponad 1300 zł!). Listę wszystkich licytacji i ich finalne wartości można znaleźć tutaj!

Czym jest speedrunning?

To przechodzenie gier w jak najkrótszym czasie, często z użyciem błędów gry lub sztuczek nieprzewidzianych przez jej twórców. Speedrunerzy prześcigają się w uzyskiwaniu jak najlepszego czasu w ukończeniu danej gry, zazwyczaj w różnych kategoriach. Więcej dowiesz się z naszego filmu "Czym jest speedrunning? | Speedrunnerzy z ekipy GSPS wyjaśniają od podstaw".

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom - Fundacji ITAKA, serwisom Ja, Rock! i Twitch oraz Gminie Rząśnia, a także wszystkim wspierającym wydarzenie w dowolnej formie!