Gramy Szybko, Pomagamy Skutecznie 2018

16.08 - 19.08.2018r.

Rząśnia, woj. Łódzkie

Harmonogram Playlista na Twitchu Playlista na YouTube
Harmonogram Playlista na Twitchu Playlista na YouTube

Trzecia edycja Gramy Szybko Pomagamy Skutecznie - polskiego charytatywnego eventu speedrunningowego - i pierwsza, która trwała aż 4 dni. Podczas jej trwania zebraliśmy 4743 zł na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, co dalej pozostaje rekordową sumą zebranych donacji podczas jednego wydarzenia. Doznaliśmy także sporego skoku liczby uczestników - z 7 do 14 osób.

Rozkład speedrunów dostępny jest powyżej. Nowością podczas tej edycji były sekcje “Mystery Tournament” podczas których ścigała się ze sobą dwójka speedrunnerów z puli chętnych. Haczyk? Do ostatniej chwili nie wiedzieli, w co będą grali. Zapisy wideo z całego wydarzenia dostępne są na odpowiednich playlistach na Twitchu i YouTube.

Czym jest speedrunning?

To przechodzenie gier w jak najkrótszym czasie, często z użyciem błędów gry lub sztuczek nieprzewidzianych przez jej twórców. Speedrunerzy prześcigają się w uzyskiwaniu jak najlepszego czasu w ukończeniu danej gry, zazwyczaj w różnych kategoriach. Więcej dowiesz się z naszego filmu "Czym jest speedrunning? | Speedrunnerzy z ekipy GSPS wyjaśniają od podstaw".

Serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym oraz naszym partnerom: Gminie Rząśnia, Fundacji Dziecięca Fantazja, społecznościom arhn.eu i Ja, Rock! oraz sklepowi Pixel Retro Shop.